Гірудотерапія

Що таке гірудотерапія?

Гірудотерапія (від латинського “hirudo” – п’явка) – лікування п’явками. Воно застосовувалося ще за тисячу років до Різдва Христового. Медичними п’явками користувалися єгипетські фараони, згадка про п’явки є і в Біблії, і Корані. Пізніше за допомогою п’явок полегшували страждання своїм пацієнтам великі лікарі Гіппократ, Гален та Авіценна. У середньовічній Європі п’явки вважалися апробованим та офіційно визнаним засобом лікування багатьох хвороб. В 1665 навіть вийшов науковий трактат під назвою: «Про приставлення п’явок до внутрішніх частин матки». Мабуть, саме з цього моменту п’явки стали широко застосовуватись і в гінекології.

Особливо широко гірудотерапію стали застосовувати до кінця XVIII і першій половині ХІХ століття. Втім, тоді лікарі настільки захопилися цілющими властивостями п’явок, що перестаралися: призначали їх від усіх хвороб та ставили по 200 штук за сеанс. Безконтрольне використання п’явок поступово дискредитувало саму ідею гірудотерапії, і на початок ХХ століття від цього методу лікування відмовилися багато лікарів. Сьогодні у всьому світі спостерігається новий сплеск інтересу до лікування п’явками. І це не данина моді, а ознака розумного та дбайливого ставлення людини до свого здоров’я.

Що таке п’явка?

П’явки відносяться до типу кільчастих хробаків і є кровососними ектопаразитами («екто-» означає «що знаходиться зовні»). Загалом відомо близько 400 видів п’явок. Однак у медичній практиці застосовується лише п’явка медична та два її підвиди: аптекарська (Hirudina officinalis) та лікувальна (Hirudina medicinalis).П’явка прокушує шкіру на глибину 1,5 мм і смокче кров обсягом 5-15 мл. Стільки ж крові витікає з місця укусу згодом (протягом наступних 3-24 годин). За один лікувальний сеанс зазвичай приставляється від 5 до 7 особин.

Навіщо проводять гірудотерапію?

Лікувальний ефект складається з кількох факторів: рефлекторного, механічного та біологічного. По-перше, п’явок зазвичай розміщують таким чином, щоб вони прокушували шкіру пацієнта тільки в рефлексогенних точках (тобто точках акупунктури). По-друге, п’явки здійснюють суто механічну дію на кровотік. Мається на увазі відсмоктування крові та її тривале витікання з ранки після укусу.

І, по-третє, п’явки викидають у кровообіг свою слину, що містить понад сто різноманітних біологічно активних речовин (природних лікарських речовин), м’яка дія яких призводить до нормалізації роботи людського організму. До таких речовин відносяться: гіалуронідаза, гірудин, бделліни, егліни, дестабілізаційний комплекс (природна ліпосома) та ін. Крім того, слина п’явки має ще й помірну антибактеріальну дію.

Гіалуронідаза – фермент, що сприяє розщепленню основної речовини сполучної тканини (гіалуронової кислоти) та проникненню інших біологічно активних речовин в організм пацієнта при всмоктуванні крові п’явкою. Розсмоктуюча дія гіалуронідази має особливе значення при лікуванні захворювань, що супроводжуються рубцевими та спайковими процесами.

Дестабілізаза розщеплює Е-лізові зв’язки в стабілізованому фібрині (що важливо при розсмоктуванні тромбів) та Е-лізові зв’язки між різними білками (утворення таких зв’язків відзначено при ряді патологічних станів, наприклад, при катаракті кришталика).

Гірудин – речовина, що уповільнює згортання крові (запобігаючи утворенню тромбів), має знеболювальну та протизапальну дію. Егліни (інгібітори протеаз) здатні зменшувати запалення і пошкодження тканин при таких захворюваннях, як ревматоїдний артрит, подагра, емфізема легені та ін. обмін речовин та імунітет). Якоюсь мірою це наслідок нормалізації кровотоку в тканинах і підвищення насиченості крові киснем.

Де беруть п’явок?

Зрозуміло, медичних п’явок ніхто не ловить сачком у ставку, як Дуремар у казці про Буратіно. Хоча б тому, що на волі вони плавають брудні, ліниві та ситі. Лікувальних п’явок розводять у спеціальних медичних лабораторіях, а потім продають у аптеці.

У ході сеансу гірудотерапії голодних п’явок ставлять область того органу, який потрібно вилікувати: на область серця, печінки, вздовж уражених судин і т.д. Постановка п’явок повинна проходити під наглядом лікаря, оскільки він може правильно визначити точку впливу і кількість п’явок.

Коло захворювань, де успішно застосовується гірудотерапія

Це захворювання серцево-судинної системи, захворювання легень, шлунка, печінки, хірургічні хвороби (фурункульоз, абсцеси, варикозна хвороба, тромбофлебіт, трофічні виразки та рани, геморой, гострий мастит, наслідки травм). Застосування гірудотерапії виявилося ефективним при лікуванні гінекологічних захворювань, в урології, офтальмології, при запаленні придаткових пазух носа, вуха і так далі.

Гірудотерапію оцінили косметологи. Унікальний хімічний склад слини п’явки забезпечує миттєву взаємодію її компонентів із клітинами шкіри. В результаті шкіра оновлюється, стає еластичною, пружною, красивою. Вона набуває рожевого відтінку, робиться м’якою і гладкою.

Успіх цієї процедури залежить не тільки від біологічних властивостей п’явного секрету, але й від досвіду лікаря та спільних зусиль пацієнта та лікаря.

Гірудотерапія при захворюваннях серцево-судинної системи

Метод використовується при гіпертонічній хворобі, атеросклерозі, нейроциркуляторній дистонії, ішемічній хворобі серця (при тяжких її проявах: стенокардії, інфаркті міокарда), серцевій недостатності, варикозному розширенні вен нижніх кінцівок, тромбофлебіті, кардіалгіях.

П’явка є універсальним антикоагулянтом і запобігає таким грізним судинним катастрофам, як інфаркт, інсульт. Як уже зазначалося, п’явка має потужну рефлекторну дію, завдяки якій відбувається регуляція діяльності гіпоталамуса, довгастого мозку. У цьому стабілізується артеріальний тиск, попереджаються різкі перепади артеріального тиску, здійснюється розвантаження кровотоку. Зменшується навантаження на серце і попереджається розвиток серцевої недостатності, прогресування гіпертонічної хвороби, стенокардії.

Гірудотерапія варикозному розширенні вен нижніх кінцівок, гострому та хронічному тромбофлебіті, проявах хронічної венозної недостатності, геморої гірудотерапія вже давно вийшла на перше місце серед методів лікування, пропонованих на ринку медичних послуг.

Гірудотерапія в урології

При захворюваннях нирок гірудотерапія найбільше показана в комплексному лікуванні пієлонефриту, хронічної ниркової недостатності та наслідків травматичного пошкодження нирок. Лікування п’явками показано при доброякісній гіперплазії передміхурової залози (аденомі), хронічному простатиті, а також у комплексному лікуванні імпотенції.

Гірудотерапія у хірургії

Гірудотерапія доцільна при нагноєннях і млявому загоєнні ран, утворенні спайок, запальних захворюваннях шкіри та підшкірно – жирової клітковини (інфільтрати, фурункули, карбункули, гідраденіти, абсцеси), лімфаденіті, варикозній хворобі, флебітах, гострих маститах, хронічному остеомієліті. П’явки є виключно ефективними при лікуванні наслідків механічних травм.

П’явки рятують пацієнтів від оперативного втручання не тільки при такому банальному захворюванні як геморой, а й при варикозній хворобі вен нижніх кінцівок, тромбофлебіті, панариції та багатьох інших недугах. При лікуванні варикозної хвороби вен нижніх кінцівок звичайними методами хворі часто отримують лише місцеве поліпшення з гарним косметичним ефектом, але при цьому не відчувають легкість при ходьбі, зменшення набряклості.

Дуже часто пацієнти з таким делікатним захворюванням, як геморой, страждають роками, займаються самолікуванням, яке дає короткочасний ефект, а до лікаря звертаються лише у крайньому випадку, і тоді у відповідь на свої страждання чують вирок – оперативне лікування. Іноді погоджуються на нього, хоча після операції в майбутньому ризикують знову зустрітися зі своєю давньою недугою.

Адже вирішення проблеми поруч – п’явки допоможуть назавжди розпрощатися з недугою! Насамперед, метод позбавить людини страждань: від болю при дефекації, при сидінні, ходьбі, від гемороїдальної кровотечі. Звільнення від цих неприємностей чекає на людину після двох-трьох сеансів, полегшення стану настає вже після першого сеансу.

Далі відбувається те, що попереджає повторне виникнення геморою: п’явка знаходить біологічно активні точки і впорскує разом із слиною всю гаму продуктів своєї міні біофабрики. В результаті ліквідується венозний застій у нижніх кінцівках, органах малого таза, у системі портальної вени печінки, руйнуються вже наявні тромби та утруднюється утворення нових, налагоджується кровопостачання та робота кишечника. Це сприяє нормалізації біоценозу кишечника, попереджає розвиток запорів, отже є ефективним засобом профілактики геморою.

Гірудотерапія у неврології

Метод використовується при мігренях, вертеброгенних захворюваннях периферичної нервової системи, у осіб, які перенесли гостре порушення мозкового кровообігу, при невралгії трійчастого, лицьового нерва, полінейропатії, травматичних ушкодженнях нервової системи.

Гірудотерапія у гінекології

Широке застосування гормональних засобів, масивна, часто невиправдана, антибіотикотерапія, проблеми з екологією, соціальні передумови призвели до бурхливого поширення захворювань жіночої статевої сфери. Кожна жінка знає, як важко справлятися із цими захворюваннями.

Гірудотерапія застосовується при гострих та хронічних запальних захворюваннях матки та придатків, спайковому процесі, альгодисменореї (болючих менструаціях), ПМС.

Після лікування методом гірудотерапії через три-чотири місяці у жінки нормалізується менструальний цикл.

Хвороби органів травлення

Ахілія шлунка функціональна, гострий і хронічний гастрит, гепатит, гепатози, хронічний хронічний та дванадцятипалої кишки.

Гірудотерапія в жодному разі не виключає інших натуропатичних методів лікування, а навпаки, доповнює дію фітотерапії, гомеопатії.

Гірудотерапія при захворюваннях опорно-рухового апарату

Бурсит, контрактура суглобів, хронічний остеомієліт, розтяг зв’язок, гематоми.

Гірудотерапія при захворюваннях вуха, горла, носа

Гематома носової перегородки, євстахіїт, хвороба Меньєра, нежить (риніт), озена (смердючий нежить), отит, синусит, гострий гайморит, гайморит хронічний, фронтит, фурункул присінка носа.

Гірудотерапія при очних захворюваннях

Атрофія зорового нерва, блефарит, глаукома, застійний диск зорового нерва, ірит, катаракта, кератит, кон’юнктивіт, неврит зорового нерва, непрохідність центральної артерії сітківки, непрохідність центральної вени сітківки, ретиніт, склерит.

Гірудотерапія при захворюваннях зубів та порожнини рота

Абсцес навколощелепний, альвеоліт, гінгівіт, остеомієліт щелеп, пародонтит, пародонтоз, перикоронарит, періодонтит верхівковий, пульпіт.

Насправді, свідчень — дуже багато. Простіше назвати протипоказання:

Протипоказання:

  • Гемофілія
  • Геморагічні діатези
  • Тяжкий ступінь анемії
  • Вагітність будь-якого терміну
  • Виснаження
  • Онкозахворювання
  • Гіпотонія зі схильністю до непритомних станів
  • Психічні захворювання
  • Ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту на стадії загострення
  • Обтяжений алергоанамнез

Крім лікування хвороби, лікування п’явками сприятливо впливають на організм людини в цілому, а значить підвищується імунітет, покращується апетит, сон, підвищується настрій, нормалізується обмін речовин в організмі.

Ми використовуємо сертифікованих п’явок, після кожної процедури п’явки знищуються, тому повторне використання п’явок іншим пацієнтам виключено. У медичному центрі Альтернатива Ви можете розраховувати на висококваліфіковану медичну допомогу.

Відгуки

 

Вартість лікування

Найменування Ціна, грн.
Консультація гірудотерапевта 450
Аналізи перед Консультацією гірудотерапевта
Загальний аналіз крові (гемоглобін, тромбоцити) 160
Коагулограма (згортання крові) 280
Забір матеріалу 50
Постановка, зняття п’явок, накладення пов’язки (до 5 п’явок) 500
Лікувальний пакет на 5 Процедур (постановка 5-ти п’явок) з урахуванням витратних матеріалів 2 250
*вартість курсу визначається після Консультації лікаря та залежить від категорії займаного номера (2-місне, 1-місне розміщення, амбулаторно)
*Вказані ціни можуть відрізнятися від тих, що діють в Медичному центрі. Актуальні ціни ви можете дізнатися за телефоном (067) 822-42-42

Для лікування та профілактики хронічних захворювань, корекції ваги тіла, відновлення обміну речовин, для нормалізації роботи травного каналу, відновлення роботи печінки, судин, лімфатичної системи для проведення протипаразитарної програми у Медичному центрі «Альтернатива» застосовується

Стаціонарна базова програма очищення організму

Стаціонарна базисна програма очищення організму є основною програмою для відновлення роботи всього організму та Основою Лікування захворювань

Медичний центр “Альтернатива” рекомендує перед Лікуванням п’явками пройти Стаційарну базисну програму очищення організму для лікування будь-якого хронічного захворювання та отримання гарного, стійкого результату, використовуючи Лікування п’явками.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО СТАЦІОНАРНУ ПРОГРАМУ

5-ТИ ДЕННА ПРОГРАМА ОЧИЩЕННЯ ВКЛЮЧАЄ:
1. Консультація спеціалістів (сімейний лікар, озонотерапевт, лікар функціональної діагностики)
2. Проживання в 1 або 2-х місних номерах підвищеної комфортності.

3. Обстеження (УЗД органів черевної порожнини та нирок, ЕКГ, загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, цукор крові).

4. Аналіз стану організму на Комплексі Медичного Експертного методом спектрального аналізу, що дозволяє виявити: наявність понад 250 видів паразитів, грибків, вірусів, бактерій; визначити харчові, побутові, інфекційні алергени; підібрати потрібні продукти харчування; відсутні вітаміни та мікроелементи.

5.  Вегетаріанська дієта.

6. Прийом трав'яних чаїв, які мають протизапальну, сечогінну, протигемороїдальну та проносну дію, що сприяє очищенню печінки та всього організму.

7. Прийом озонованої води, що має протизапальну, антихелікобактерну дію, що підвищує активність ферментів ШКТ.

8. Ортоградне промивання всього травного каналу «гірським кристалом» дозволить відновити процеси всмоктування у тонкому кишечнику. Унікальність цієї процедури полягає в тому, що за короткий час можна очистити 200 м2 площі тонких ворсинок кишечника.

9. Щоденні клізмові процедури, мікроклізми з озонованою оливковою олією

10. Масаж спини та комірцевої зони

11. Озонотерапія – новий немедикаментозний метод лікування, ефект якого полягає в тому, що при введенні в організм пацієнта терапевтичних доз озону в ліпідному шарі мембран еритроцитів утворюються озоніди. Це призводить до поліпшення мікроциркуляції, активації імунітету, поліпшення постачання тканин киснем та очищення крові.

12. Закінчується процес очищення організму процедурою печінкового дюбажу.

13. Рекомендації з роздільного харчування та подальшого оздоровлення з індивідуальним підбором необхідних продуктів харчування згідно з відсутністю організму вітамінів і мікроелементів.

РЕКОМЕНДУЄМО КУРС: профілактичний - 5 днів, лікувальний - 10 днів!

Найближчі дати стаціонарних заїздів

Лікарі

Відео

Меню